Moodla WSEPiNM Administrator

Obraz Moodla WSEPiNM Administrator
Moodla WSEPiNM Administrator w dniu sobota, 3 czerwca 2006, 21:44 napisał(a)
Wpis widoczny dla wszystkich na świecie

Bicz na samego siebie.

Kiedy zacząłem pisać soft do udostępnienia info dla studentów wszystko zapowiadało się tak dobrze. Napisałem w kilka godzin stonkę i działała sobie ok, nazwałem ją i-student (nazwę wymyśliłem w 5 ns Uśmiech ). Strona działała ale w wolnym czasie zacząłem myśleć co by tu jeszcze dodać, i to był chyba błąd.
Tak myślenie to błąd!?!
Doszedłem do wniosku, że fajnie byłoby połączyć CMS z i-studentem. Zdecydowałem się na moodle.org. Tak system niczego sobie. Napisałem moduł istudent do moodla i tu się zaczęła gehenna! Okazało  się, że jest to za trudne dla  studentów. Mnie jest zawsze strasznie trudno określić co jest trudne a co łatwe dla przeciętnego użyszkodnika. Do tego doszły jeszcze problemy ze zmianą kodowania na utf i ciągły brak czasu na dostosowanie modułu do nowych wersji moodla.

Ostatnie "wydarzenia" - awaria serwerów, i to dwóch na raz, i to oczywiście kiedy nie było mnie w pracy, i to oczywiście kiedy wszyscy już się na tyle przywiązali to istudenta, że nie mogą bez niego żyć, dobiłyby mnie gdybym nie traktował tego jako hobby Uśmiech

Fajne i pożyteczne hobby mam Uśmiech

--- koniec pierwszego w życiu wpisu w pierwszym w życiu blogu ---