Agnieszka Piotrowska-Piątek (red.) - Rola statystyki w badaniach naukowych i praktyce gospodarczej
111. Agnieszka Piotrowska-Piątek (red.), „Rola statystyki w badaniach naukowych i praktyce gospodarczej” Kielce 2014
Tekst do pobrania
Monografię tworzy 13 opracowań przedstawiających zastosowanie metod statystyki do opisu i analizy różnorodnych zjawisk społecznych, demograficznych i gospodarczych. Są to zarówno teksty teoretyczno-empiryczne, jak również opracowania pokazujące praktyczne zastosowania statystyki w tak różnych dziedzinach jak: bezpieczeństwo ekonomiczne państwa, funkcjonowanie partycypacji pracowniczej, zarządzanie w turystyce, działalność marketingowa przedsiębiorstw, badanie poziomu i kierunków rozwoju rolnictwa, rynku nieruchomości, czy procesów demograficznych. Publikacja skierowana jest do czytelników zainteresowanych problematyką wykorzystania metod statystycznych w prowadzonych badaniach naukowych i praktyce gospodarczej, a więc przede wszystkim studentów kierunków ekonomicznych, początkujących adeptów nauki oraz przedsiębiorców
Magdalena Górska, Katarzyna Zapała (red.) - Prawo administracyjne i gospodarcze a sytuacja przedsiębiorcy na rynku polskim
110. Magdalena Górska, Katarzyna Zapała (red.) "Prawo administracyjne i gospodarcze a sytuacja przedsiębiorcy na rynku polskim"
Kielce 2014
Tekst do pobrania tutaj
Publikacja „Prawo administracyjne i gospodarcze a sytuacja przedsiębiorcy na rynku polskim” to pokłosie konferencji naukowej zorganizowanej w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach w ramach projektu pn. „Specjalność Prawo administracji publicznej i gospodarcze, kursy przygotowujące do egzaminu aplikacyjnego oraz doszkalanie kadry naukowej z zakresu specjalistycznych języków obcych” (POKL.04.01.01-00-168/09). Książka jest zbiorem artykułów, których autorzy – przedstawiciele świata nauki, jak też praktycy – podejmują zagadnienia mieszczące się w obrębie dwóch obszarów tematycznych: prowadzenie działalności gospodarczej oraz system podatkowy. Adresowana jest głównie do przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, ale będzie również ciekawą lekturą dla studentów prawa, ekonomii oraz finansów i bankowości.
Iwona Ramus (red.) - Obrót powszechny i gospodarczy - Problemy publicznoprawne i ekonomiczne

109. Iwona Ramus (red.), "Obrót powszechny i gospodarczy - Problemy publicznoprawne i ekonomiczne"
Kielce 2014
Tekst do pobrania tutaj
Monografia „Obrót powszechny i gospodarczy. Problemy publicznoprawne i ekonomiczne” jest efektem konferencji naukowej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach w ramach projektu pn. „Specjalność Prawo administracji publicznej i gospodarcze, kursy przygotowujące do egzaminu aplikacyjnego oraz doszkalanie kadry naukowej z zakresu specjalistycznych języków obcych” (POKL.04.01.01-00-168/09). Zawiera opracowania o charakterze dogmatyczno-empirycznym o zróżnicowanej problematyce – zarówno prawnej, jak i ekonomicznej. Część prawna składa się z czterech działów. W pierwszym poruszono m.in. zagadnienia wpływu reglamentacji administracyjnoprawnej na wolność prowadzenia działalności gospodarczej, nadzoru nad rynkiem finansowym, koncesjonowani działalności górniczej oraz policji administracyjnej; w dziale drugim znalazły się opracowania dotyczące zamówień publicznych; w dziale trzecim poruszono problematykę funkcjonowania gmin oraz prowadzenia działalności leczniczej; dział czwarty poświęcono zagadnieniom prawa atomowego. W części ekonomicznej monografii uwaga autorów koncentrowała się wokół problematyki wpływu obrotu powszechnego i gospodarczego na bezpieczeństwo ekonomiczne państwa i przedsiębiorców oraz na obrocie jako źródle procesu reprodukcji społecznej.
Iwona Ramus (red.), Obrót powszechny i gospodarczy. Problemy karnomaterialne i procesowe
108. Iwona Ramus (red.), „Obrót powszechny i gospodarczy. Problemy karnomaterialne i procesowe”
Kielce 2014
Treść
„Adresatami lektury są przede wszystkim instytucje gospodarcze, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego. Koncepcja przedsięwzięcia zainspirowana została rozwiązaniami stworzonymi w Wielkiej Brytanii w latach osiemdziesiątych XX wieku. Reforma „Nex Steps” stanowiła recepcję metod z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami prywatnymi do sektora publicznego. Zmiany te powodują konieczność dostosowania do nich prawa. Nawiązując do sytuacji w Polsce, wydaje się, że pomimo dobrej woli władz lokalnych ciągle brakuje postrzegania samorządów w kategoriach przedsiębiorczych. Założeniem monografii jest wskazanie tych instrumentów prawnych, które mogą służyć racjonalizacji gospodarki komunalnej, m.in. poprzez odzyskiwanie podatku od towarów i usług, prawidłowe realizowanie procedury zamówień publicznych. Z zakresu problematyki obrotu gospodarczego poddano analizie m.in. zagadnienia umów nienazwanych, w tym kontraktów menadżerskich, spółek prawa handlowego, małżeńskich ustrojów majątkowych w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz kwestie podatkowe.” (I. Ramus, Wprowadzenie)
Krzysztof Kowalik (red.) - Wybory w sieci mediów. Wizerunek polityka. Rola wyborcy. Nowe narzędzia komunikacji"
107. Krzysztof Kowalik (red.) "Wybory w sieci mediów. Wizerunek polityka. Rola wyborcy. Nowe narzędzia komunikacji"
Kielce 2013
Pełny tekst publikacji do pobrania tutaj.
C. Jastrzębski - Infrastruktura okołoturystyczna jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich
103. Cezary Jastrzębski (red.), „Infrastruktura okołoturystyczna jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich”
Kielce 2014
Publikacja jest plonem wystąpień, warsztatów i dyskusji w tuku V Międzynarodowej Konferencji pod nazwą „Infrastruktura okołoturystyczna jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich” (Centrum Konferencyjne Targów Kielce, 5 kwietnia 2013 roku). Przedsięwzięcie odbyło się dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Targów Kielce, Polskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. (…) W książce znalazły się referaty i głosy w dyskusji wygłoszone w ramach trzech sesji plenarnych, podczas których omawiano m. in. możliwości wsparcia działań podejmowanych na rzecz turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki, potencjał turystyki wiejskiej i jego wykorzystanie w rozwoju obszarów wiejskich, dobre praktyki jako inspirację do działań na rzecz tworzenia programów rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki. W ramach bloku warsztatowo-dyskusyjnego targów poruszono m. in. problematykę kreatywnego biznesu, geocachingu jako narzędzia promocji oferty turystyki wiejskiej, trendów w turystyce wiejskiej oraz turystyki zdrowotnej.
(Cezary Jastrzębski, Wprowadzenie)
69. Marcin Kłak "Zarządzanie wiedzą we współczesnym przedsiębiorstwie" Wydawnictwo WSEiP, Kielce 2010 r.
spis treści
PEŁNY TEKST DO POBRANIA |pdf
Książka, ma charakter recenzowanej monografii, opartej na bogatym materiale źródłowym; w sposób całościowy opisuje problematykę zarządzania wiedzą we współczesnych organizacjach gospodarczych. Może również służyć jako podręcznik dla studentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych i doktoranckich w zakresie szeroko rozumianych nauk o zarządzaniu. Zebrana w niej wiedza będzie przydatna także osobom prowadzącym samodzielną działalność gospodarczą, kadrze zarządzającej oraz pracownikom przedsiębiorstw.
|
|